Skip links

MATERSKÁ ŠKOLA BRANTIA

O nás

Materská škola je otvorená od 7:00 do 17:00 každý pracovný deň

Celodenná/poldenná starostlivosť pre deti vo veku od 2-6 rokov

Výučba prebieha najmä formou zážitkového učenia

Preferujeme malý počet detí v triede (10 – 12 detí), kladieme veľký dôraz na individualitu dieťaťa a rešpekujeme jeho záujmy a potreby

Vytvárame pre deti prirodzené bilingválne prostredie (SJ-AJ)

Máme vlastný priestranný dvor s ihriskom a preliezkami a vlastné parkovacie miesta pred budovou materskej školy

V budove materskej školy je umiestnený vyhrievaný detský bazén, ktorý slúži na predplaveckú prípravu detí navštevujúcich materskú školu

Bilingválne prostredie

Jedna učiteľka=jeden jazyk. Brantia zabezpečuje bilingválnu formu výučby v anglickom aj slovenskom jazyku. Hlavnou úlohou je vzbudiť u detí prirodzený záujem o angličtinu nie ako o cudzí jazyk, ale ako nástroj na hranie a zábavu a to je prirodzené tak u 2 ročného dieťaťa, rovnako ako u predškoláka. Vtiahnutím dieťaťa do sveta angličtiny tak podporujeme u detí, aby vnímali angličtinu ako iný spôsob komunikácie. Podľa psychológov je najvhodnejšie začať s výučbou cudzích jazykov v čase, keď sa mozog ešte vyvíja. Teda v priemere do šiestich rokov. Okolo druhého roku sa v mozgu vytvárajú jazykové centrá. Deti, ktoré začali v ranom veku s výučbou cudzieho jazyka majú v tejto časti mozgu viac sivej hmoty (špeciálna sieť nervových buniek), čo neskôr napomáha k ľahšiemu učeniu cudzieho jazyka i jazykov všeobecne.

Zážitkové učenie

Zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Prostredníctvom zážitkov a skúseností si dieťa vytvára svoje vlastné teórie. Prostredníctvom aktivít deti podnecujeme k vyjadrovaniu svojich predstáv. Vedomosti nadobodnuté cez zážitky umožňujú dieťaťu jednoduhšie si osvojiť získané poznatky bez toho, aby sa cielene učilo.Vďaka malému počtu detí v triede(10-12 detí) môžeme deťom ukázať svet v jeho konkrétnych podobách, môžu ho ovoňať, ochutnať, chytiť….jednoducho ho žiť prostredníctvom krásnych okamihov! Vedomosti sa tak stávajú nielen poznatkom, ale aj zážitkom. Výlety, exkurzie, časté návštevy prírody, návštevy kultúrnych podujatí, práca v záhradke, športové aktivity, tanec, atď. je súčasťou nášho každodenného programu.

MATERSKÁ ŠKÔLKA BRANTIA

Pohyb a zdravá strava

Plávanie

Brantia disponuje vlastným krytým vyhrievaným bazénom priamo v areáli materskej školy. Naším zámerom je:

 • osvojiť u detí základné plavecké zručnosti
 • vytvoriť pozitívny vzťah k vodnému prostrediu
 • budovať imunitný systém dieťaťa

Deťom sa počas pobytu v bazéne venuje športová trénerka. Bazén je taktiež počas celého školského roka bezplatne k dispozícii pre všetkych našich rodičov.

Pohybová príprava

V predškolskom veku tvorí pohybová príprava základ zdravého, všestranného rozvoja osobnosti dieťaťa.

Hlavné ciele:

 • vytvárať pozitívny prístup k pohybu(predpoklad pre pravidelnú pohybovú aktivitu)
 • posilniť imunitný systém
 • naučiť sa vnímať vlastné telo a pracovať s ním
 • rozvoj koordinácie, sily a flexibility
 • pochopiť význam sebadisciplíny pri nácviku(dodržiavať pravidlá, spolupráca, empatia)

Kvalitná strava

Kvalitná strava (nielen v detskom veku) hrá kľúčovú rolu pri budovaní zdravého detského organizmu, je dôležitá nielen pre vývin zdravého tela ale aj pre správne fungovanie mozgu. Práve preto:

 • varíme výlučné z čerstvých potravín čím zabezpečujeme vyváženú plnohodnotnú stravu
 • nepoužívame mrazené potraviny, dochucovadlá ani bujóny, sladené nápoje, sirupy a pod.
 • každý deň majú deti k dispozícii čerstvú zeleninu a ovocie (v lete aj vo forme smootie)
 • sme zapojení do projektu „Mliečny program“ a „Ovocie a zelenina“
 • vychádzame v ústrety rodičom detí, ktoré majú výnimku zo stravovania, resp. majú alergiu na niektoré potraviny.

Nadštandartná starostlivosť

Činnosť materskej školy zahŕňa aj nadštandardnú starostlivosť pre deti v nasledujúcich oblastiach:

 • úzka spolupráca s logopédom, ktorý sa deťom venuje individuálne priamo v priestoroch MŠ
 • kontrola detských zúbkov, ktorú zabezpečuje dentálna hygienička
 • spolupráca s psychológmi a špeciálnymi pedagógmi z CPPaP hlavne pri testovaní školskej zrelosti u detí predškolského veku;

MATERSKÁ ŠKÔLKA BRANTIA

Toto sme my

Náš pedegogický zbor zabezpečí pre Vaše dieťa to najlepšie, čo bude potrebovať na  ceste životom v Brantii.

Keď som bola malá, hra na učiteľku bola na mojom dennom poriadku. Asi už vtedy som vedela, ktorým smerom sa bude uberať môj život. Byť učiteľkou je poslanie. Učiteľom sa človek nestáva, ním sa rodí. A ja som nesmierne šťastná, že mám tú česť istým spôsobom vychovávať, učiť, formovať a usmerňovať tieto malé zázraky. Mám za to, že v živote musia platiť určité pravidlá a inak to nie je ani pri malých deťoch. Preto sa snažím pri výkone svojej práce apelovať aj na isté hranice popri tom, ako dávam deťom lásku a vštepujem im do budúceho života to najlepšie, čo mám vo svojom srdci.

Moja práca= moje hobby

VERONIKA
Riaditeľka

3….2…..1…štart…Ahoj, volám sa Maťka, alebo pani trénerka – áno takto pekne ma tu volajú moji malí športoví nadšenci. Pravdepodobne ma zastihnete s mokrou hlavou, alebo v teplákoch…no v prvom rade som matkou dvoch detí a zdravá rodina je pre mňa to naj… Zdravie a radosť z pohybu sa snažím naučiť aj Vaše deti či už v bazéne, alebo v telocvični…. Úsmev je niečo, čoho mám výrazne viac odkedy pracujem v našej škôlke s deťmi…))) Slnko, voda či zasnežené svahy, rodinné výlety s priateľmi, pizza večer pred telkou. To sú veci čo milujem a u ľudí si vážim najviac úprimnosť. Horoskop píše že blíženci majú vraj rozdvojenú osobnosť….nie!…či?…moment, neviem…. ))) Tak či onak, detský svet je tým najkrajším farebným obdobím, v ktorom sa deti ľahšie učia novým a dobrým veciam….som rada, že môžem byť toho súčasťou!

MARTINKA
Športová trénerka

“Aká som?…Vlastnosti mám ukryté aj v každom písmene môjho krstného mena. SOŇA.. skromná.. optimistická.. nápaditá.. aktívna, takto by som charakterizovala moju osobu ☺ Zbožňujem deti, ich smiech, ich radosti, ich starosti. Prácu s deťmi vnímam ako to najkrajšie povolanie a hobby zároveň. Deti ma volajú Sonička a veľa krát mám pocit, že aj ja som také jedno malé -veľké dieťa. Pri deťoch som sa naučila mať oči aj na chrbte. Som človek maximálne empatický a preto ma každá detská slzička, problém, radosť chytí za srdiečko. Mám rada výzvy, zábavu, úprimných a priateľských ľudí a v neposlednom rade MILUJEM svoju prácu.

SONIČKA
Učiteľka

Na začiatku mojej pracovnej kariéry ma najviac ovplyvnila rada jednej múdrej ženy, ktorá mi povedala: „Uvedom si, že deti v materskej škole budú s tebou tráviť dlhší čas ako so svojimi rodičmi, preto sa správaj k nim tak, aby im bolo s tebou dobre a aby si im dala čo najviac .“ Páči sa mi, ak sú ľudia k sebe dobrí, vážia si iných, nezamestnávam svoju myseľ negatívnymi myšlienkami, viem, že všetko sa dá vyriešiť, len treba chcieť, viem odpustiť, ale nezabúdam. Za vlastnú prehru považujem, ak niekomu niečo sľúbim a nemôžem to splniť. Čím sa riadim? Nič sa neje také horúce, ako sa uvarí.

JANKA
Učiteľka

“Once upon a time…..is the beginning of a fairy tale…..I am a person who loves stories and love to be thought by them. I think of myself as a hard-working person but at the same time I like to enjoy the life,for example, take care of my daughter, going to the cinema, visit friends, doing sports,. Therefore, I think that I´m also active and sociable. I consider myself ambitious with the work, i always have a new goal to achieve. To some extent, you never stop learning so everyone should be ambitious about the work. I am a person who is positive about most of the aspects of life. There are so many things I like to do, to see and to experience. I like to read, I like to write, I like to think, I like to dream, I like to listen. I like to see the sunrise in the morning. I like to see the moonlight at night. I like the flowers in spring, i like rain in summer. I enjoy playing music. I like friends around me, I like laugh of children. I like to dress nicely. I like dancing, swimming. I like traveling to another countries and getting know other cultures, people, traditions… Also, I am very brave, ….just don´t want to see the spider near me… 😉 I keep a good sense of humor , and always go for fun ideas. I will be there to join in even for crazy actions. My music teachers influenced my life, teachers at school thought me how to be myself and my parents thought me to be a good person. Once I believe I can be a person that influences someones life in
a good way.

ANKA
Učiteľka

Učiť to bol vždy môj sen,
užívam si každý deň.
Kresliť, spievať, tancovať,
to je radosť pracovať.

Bez humoru by to nešlo,
všetko by nás rýchlo prešlo.
Tak s úsmevom na perách,
poraziť je možné strach.

Knihu mám vždy v ruksaku,
čÍtam nielen vo vlaku.
Dobrý príbeh ma hneď vtiahne,
po ňom moje srdce prahne.

Čo je živé rada mám,
a s láskou sa postarám,
o kvety či mačičky,
no poslaním sú detičky.

Travelling has taught me kindly,
that we shouldn’t judge so blindly.
English is a lot of fun,
my short poem is now done.

VERONIKA
Učiteľka

I lived in Ireland for almost 12 years. I came back home to Slovakia with my family only recently. HOME IS HOME! I am very grateful for that I can continue doing the job what I was doing in Ireland which is teaching in the pre-school. I can consider myself as a person dedicated to the children. For me there’s no job that I could compare with being a teacher. I love inspiring teaching and it’s results. I have lots of hobbies. I like sports, hiking, tennis, skiing, swimming…I always choose to read the book over to watch TV. I love my family and my friends. I like making a gifts for them. I love to be active all the time. It is challenging for me and I like challange.

LENKA
Učiteľka

Informácie pre rodičov

Naša ponuka služieb, poplatky, príspevky na starostlivosť o dieťa, čo potrebujú deti do školy…

Kontakt

Adresa, otváracia doba, telefonický a email kontakt, kontaktný formulár…

Aktuality z našich akcií

Pozrite si našu galériu